Milwaukee M12CD-202C 12V Fuel Compact Cordless Screwdriver (2x2Ah)
Code 4933440568
Add to Basket
Product Information
Features:
  • ¼? Hex chuck for quick, easy one-handed bit changes.
  • On-board fuel gauge and LED light for tool monitoring and workspace illumination.
  • Individual battery cell monitoring optimizes run time and ensures long-term pack durability.
Specifications:
  • Max drilling steel diameter: 10 mm
  • Max drilling wood diameter: 25 mm
  • Max torque: 37 Nm
  • No load speed Gear 1: 0 - 450 RPM
  • No load speed Gear 2: 0 - 1700 RPM
  • Tool reception: ¼" Hex
  • Suitable screw length: up to 8 mm