Trend Craft saw blade 165mm x 48 teeth x 20 aluminium and plastic CSB/AP16548
Code CSB-AP16548
Add to Basket
Click to view complete product details
Trend Craft Pro saw blade - 165mm diameter 20mm bore 48tooth TCT
Specialist blade with -6 degree hook, 2mm kerf with 1.8mm plate thickness for clean, safe cutting of plastics and alloys with plunge saws.